close
تبلیغات در اینترنت
آموزش کامپیوتر

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 102
 • کل نظرات : 4
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 80
 • بازديد ديروز : 5
 • بازديد کننده امروز : 4
 • بازديد کننده ديروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 0
 • بازديد هفته : 96
 • بازديد ماه : 166
 • بازديد سال : 282
 • بازديد کلي : 2,502
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.146.214.8
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

چگونه دو لپ تاپ یا کامپیوتر را به صورت وایرلس شبکه و به بهم وصل کنیم؟

آیا برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدون استفاده از اینترنت ، اطلاعاتی را از یک کامپیوتر یا لپ تاپ ، به کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری انتقال دهید ؟ این کار معمولا از طریق اینترنت یا اتصال و انتقال فایل با دستگاه های جانبی مثل هارد اکسترنال و.. به سادگی امکان پذیر است ؛ اما اگر می خواهید این کار را به صورت بی سیم و بدون دسترسی به اینترنت و.. ، کاری که به شبکه کردن سیستم ها نیز معروف است ، انجام دهید ، شما را به مطالعه مطلب امروز انزل وب ، دعوت می کنیم.

اتصال و شکبه کردن دو لپ تاپ و کامپیوتر به صورت وایرلس برای انتقال فایل

How to Connect Two Computers or Laptops Wirelessly

اتصال شبکه دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وای فای به هم ، مثل تنظمیات مودم وایرلس و نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون ، ساده است .در صورتی که سیستم های شما ، چه لپ تاپ و چه کامپیوتر ، به کارت شبکه وایرلس مجهز باشد ، می توانید از طریق برقراری ارتباط بی سیم میان دو کامپیوتر ، اطلاعات را جا به جا کنید.

شبکه ادهاک چیست؟

شبکه اد هاک (ad-hoc) ، یک شبکه بی سیم ( wireless ) موقت برای برقراری ارتباط است که معمولا وقتی امکان برقراری ارتباط با شبکه های ثابت وجود ندارد ( نظیر اتصال با سیم های LAN ) از آن استفاده میشود. زمانی که دو کامپیوتر به صورت وایرلس به هم متصل میشوند ، شبکه بی سیم peer-to-peer ad-hoc ایجاد میشود. شبکه های ad-hoc برای انتقال فایل ها در شرایط خاص هستند و بنابراین محدودیت هایی دارند . مثلا سرعت جا به جایی دیتا محدود است و یا این که شما نمی توانید بر سیگنال های این شبکه مانند شبکه های دیگر ، نظارت کنید؛ بنابراین لازم است که دو کامپیوتر یا لپ تاپ تا حد ممکن به هم نزدیک باشند و هر گونه تغییر در این فاصله ، اخلالاتی را در سیگنال دهی ایجاد می کند. به علاوه امنیت انتقال فایل ها از این طریق تضمین شده نمی باشد.

نحوه راه اندازی شبکه اد هاک برای شبکه کردن کامپیوتر و لپ تاپ با وایرلس

تصاویر این آموزش با ویندوز ۷ تهیه شده است ؛ با این حال می توانید از این آموزش برای ویندوز ۸ ، ۸٫۱ ، ویندوز ۱۰ و ویستا نیز استفاده کنید.

برای شروع کنترل پنل را باز کنید و روی Network and Sharing Center کلیک کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در قسمت بعدی که باز میشود ، Setup a new connection or network را انتخاب کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در پنجره بعدی که باز میشود ، صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Setup a wireless ad hoc (computer-to-computer) network را مشاهده کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در پنجره بعد برای شبکه کردن دو لپ تاپ با وایرلس و انتقال فایل به شما درباره ادهاک توضیح می دهد و همچنین گفته میشود که اگر به شبکه دیگری وصل هستید ، استفاده از شبکه ادهاک ممکن نیست. در همین مرحله Next را انتخاب کنید.

در مرحله بعد برای باید نام شبکه wifi و رمز را انتخاب کنید. برای تامین امنیت شبکه ادهاک ، تنها سه راه وجود دارد : بدون رمز ، WEP یا  WPA2-Personal که به صورت پیش فرض روی گزینه سوم ، یعنی WPA2-Personal تنظیم شده است.  next را بزنید . بعد از این مرحله ، پیغامی مبنی بر راه اندازی شبکه ادهاک مشاهده می کنید. همچنین گزینه ای تحت عنوان  Save this network ، مشابه با شکل زیر وجود دارد که اگر تیک مربوط به آن را نزنید ، شبکه راه اندازی شده به محض قطع شدن اتصال ، از بین میرود. اگر می خواهید از این شبکه مجددا استفاده کنید ، تیک این گزینه را بزنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

با انجام این مراحل ، شما توانسته اید اولین قسمت از راه اندازی شبکه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در Taskbar ویندوز ، بر آیکن وای فای کلیک کنید تا منو آن باز شود . بعد از کمی جست وجو ، اگر مراحل گفته شده را به خوبی انجام داده باشید قادر خواهید بود نام شبکه ای که تازه ساخته اید را در این لیست مشاهده کنید. روی نام شبکه ساخته شده کلیک کنید.

4How-to-Connect-Two-Computers-or-Laptops-Wirelessly

بعد از انتخاب شبکه ، رو به روی نام شبکه ، عبارت Waiting for users را مشاهده می کنید که بعد از مدن زمان کوتاهی ، دو سیستم شناسایی میشوند و قادر خواهید بود اطلاعات را منتقل کنید.

نحوه انتقال اطلاعات با شبکه ادهاک

برای انتقال اطلاعات سه حالت وجود دارد:

اگر هر دو سسیتم ، مجهز به ویندوز ۷ و بالاتر هستند ، می توانید از قابلیت homegroup استفاده کنید که انواع فایل ها از جمله فیلم و عکس ، با آن قابل انتقال هستند.

اگر میان سیستم ها ، برخی به ویستا یا XP  مجهز هستند ، باید تمامی کامپیوتر ها به یک workgroup متصل شوند و قابلیت های network discovery و به اشتراک گذاری فایل ، فعال باشد.

اگر سیستم عامل های مختلفی روی کامپیوتر یا لپ تاپ های شما نصب شده است ، تنها با به اشتراک گذاری فایل از طریق مجوز ها می توانید اطلاعات را منتقل کنید.  نکته مهم در این روش ، فعال بودن قابلیت file sharing در سیستم های عامل غیر ویندوز و تنظیم پسورد برای کامپیوتر هایی است که سیستم عامل آن ها ویندوز می باشد.

راه اندازی  Homegroup برای انتقال فایل به صورت وایرلس بین دو لپ تاپ و کامپیوتر

همان طور که گفته شد ، از Homegroup برای حالت اول اول استفاده می کنیم.  برای شروع کنترل پنل را باز کنید و HomeGroup را انتخاب نمایید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

اگر پیش از این کاربر دیگری به این اضافه شده باشد ، در لیست homegroup  مشابه شکل زیر نشان داده میشود و شما با کلیک روی Create a homegroup ، می توانید به این لیست بپیوندید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

سپس از شما نوع فایل هایی که می خواهید انتقال دهید پرسیده میشود . در مرحله بعد نیز پسورد homegroup را به شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

تمام این مراحل برای هر سیستم باید انجام شود و وقتی که تمامی کاربران به homegroup پیوستند ، می توانید از طریق Homegroup بخش اکسپلورر ویندوز ، فایلی که به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

به اشتراک گذاری و انتقال اطلاعات از طریق Workgroup

از این روش برای حالت دوم استفاده میشود . اگر می خواهید سیستم هایی با ویندوز ویستا یا XP را به ویندوز ۷ یا بالاتر وصل کنید ، باید در ویندوز ۷ تغییراتی را ایجاد کنید.

ابتدا Network and Sharing center را باز کنید و سپس روی شبکه وایرلسی که ساخته اید کلیک کنید. اگر در ادامه نام شبکه ای که ساخته اید ، Home را مطابق شکل زیر مشاهده کنید ، می توانید مطمئن شوید که راه اندازی شبکه هاک به خوبی انجام شده است.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در مرحله بعد باید تمامی کامپیوتر ها در یک workgroup قرار بگیرند. به صورت پیش فرض همه ویندوز ها در یک workgroup به نام WORKGROUP قرار میگیرند. اما بهتر است که این مورد را چک کنید.

برای ویندوز XP ، در My Computer ، گزینه Properties را انتخاب کنید. زیر بخش System Properties ، روی تب Computer Name کلیک کنید و در صورت نیاز به تغییر نام ، Change را انتخاب کنید.

در ویندوز ویستا ، از منو Start  ، روی Computer راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. زیر بخش   omputer name, domain, and workgroup settings گزینه Change settings را انتخاب کنید و تغییرات را انجام دهید.

بعد از انجام این کار در ویندوز ۷ یا بالاتر ، از طریق بخش اکسپلورر ، Network را از منو سمت چپ انتخاب کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

مطابق با شکل بالا ، نواری حاوی پیغام Network discovery and file sharing are turned off. Network computers and devices are not visible. Click to change مشاهده می کنید. جلوتر بروید و روی Turn on network discovery and file sharing کلیک کنید.

زمانی که این کار را انجام دهید ، تمام کامپیوتر هایی را در شبکه ادهاک قرار گرفته اند مشاهده می کنید.  سپس بخش discovery and file sharing را روی تمامی سیستم ها on یا فعال کنید.

جهت فعال کردن این بخش در ویندوز های XP  و ویستا ، از آموزش های زیر استفاده کنید:

Enable File Sharing Windows XP

Enable File Sharing and Network Discovery Windows Vista

برای تنظیمات پیشرفته تر ، از طریق کنترل پنل وارد Network and Sharing Center شوید و گزینه Change advanced sharing settings را انتخاب کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

دقت کنید که باید به دنبال تنظیمات برای  Home  یا Work باشید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

درباره بخش file and printer sharing قبلا صحبت کردیم .بخش Public folder sharing نیز برای تعیین مجوز دسترسی سایرین به فایل های عمومی سیستم ها می باشد.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

Media streaming برای انتقال محتوا از یک سیستم به سیستم دیگر است و تنظیمات File sharing connections نیز بهتر است به صورت پیش فرض باقی بماند.

Password protected sharing نیز برای وارد کردن نام کاربری و پسورد جهت استفاده از هر کامپیوتر است.

شبکه کردن دو کامپیوتر و لپ تاپ با وایرلس با سیستم عامل های مختلف

برای شبکه کردن و اتصال لپت تاپ و کامپیوتر با سیستم عامل ها مختلف ، همچنان لازم است از دو روش قبلی استفاده کنید ؛ با این تفاوت که نیاز است برای سیستم عامل های ویندوز ، قطعا یک پسورد جهت اتصال تعریف شود.

 

اگر می خواهید از سیستم عامل ویندوز به انواع مختلف OS نظیر OS X وصل شوید ، باید گزینه file sharing را در تمامی سیستم عامل های OS فعال کنید. به عنوان مثال برای مک ، وارد بخش System Preferences شوید و روی  Sharingیا File Sharing کلیک کنید. سپس فایل های دلخواه خود را به اشتراک بگذارید.

منبع : http://anzalweb.ir/

درباره ما

ارسال پیامک

سامانه پیامک

پنل اس ام اس

ارسال پیامک

پنل اس ام اس

سامانه پیامک رایگان

ارسال پیامک رایگان

مشاوره حقوقی

وکیل

وکیل یاب

موسسه حقوقی

وکیل حقوقی

موسسه حقوقی تهران

طرح لایه باز

طراحی کارت ویزیت

تصاویر استوک

فروش زمین کرج

فروش زمین

فروش زمین شمال

آگهی فروش زمین

فروش زمین تهران

خرید زمین

خرید زمین کرج

خرید زمین حومه کرج

املاک سرمایه

کارشناسی ملک

آگهی فروش زمین

شبکه تبلیغات

تبلیغات کلیکی

شبکه تبلیغات کلیکی

فروش زمین چهارباغ

خرید باغ در چهارباغ کرج

خرید باغچه در چهارباغ کرج

قیمت زمین در چهارباغ کرج

املاک چهارباغ کرج

سپردن ملک برای فروش

ثبت ملک برای فروش

سپردن رایگان ملک

سپردن ملک در کرج

ثبت آگهی فروش ملک

درج آگهی فروش زمین

فروش زمین کشاورزی

فروش زمین کشاورزی ارزان

زمین کشاورزی کرج

زمین کشاورزی اطراف تهران

آگهی فروش زمین

فروش زمین ساوجبلاغ

زمین ساوجبلاغ

فروش زمین زعفرانیه

زمین زعفرانیه

فروش زمین رامجین

زمین رامجین

فروش باغ ارزان در کرج

خرید باغچه در کرج

فروش باغ ویلا در کرج

فروش باغ ارزان در کرج

خرید آپارتمان

فروش آپارتمان

آپارتمان

خرید و فروش آپارتمان

خرید آپارتمان در تهران

فروش آپارتمان تهران

خرید آپارتمان تهران

خرید آپارتمان در تهران با وام

خرید آپارتمان در کرج

خرید آپارتمان کرج

اپارتمان کرج

گرافیک

ابزار گرافیک

دانلود گرافیک

سایت گرافیک

مجله گرافیک

مجله های گرافیکی

سایت تخصصی گرافیک

همیار گرافیک

طراحی لوگو

طراحی لوگو آنلاین

طراحی لوگو فارسی

طراحی آرم شرکت

طراحی بنر

تبلیغات بنری

طراحی بنر حرفه ای

بنر

بنر تبلیغاتی

طراحی موشن گرافیک

تولید موشن گرافیک

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ صنعتی

طراحی کاتالوگ حرفه ای

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

طراحی کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت کرج

طراحی کارت ویزیت حرفه ای

طراحی تراکت

چاپ تراکت

طراحی هدر

طراحی هدر سایت

هدر سایت

طراحی کاور

کاور اهنگ

طراحی کاور اهنگ

آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ تصویری

تعرفه طراحی

تعرفه طراحی سال 95

تعرفه طراحی سال 96

طراحی بروشور

طراحی بروشور تبلیغاتی

بروشور تبلیغاتی

چاپ بروشور

طرح لایه باز

دانلود طرح لایه باز

طراحی بنر گیف

بنر گیف

بنر حرفه ای گیف

طراحی سایت

طراحی وب سایت

طراحی لوگو

طراحی آرم

طراحی لوگو حرفه ای

طراحی بنر

طراحی بنر تبلیغاتی

بنر

بنر تبلیغاتی

dubai logo design

logo design

تصمیم شعار

تصمیم الملصق

banner design

dubai banner design

business card design

dubai business card design

تصمیم بطاقة الأعمال

تعرفه طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو

تعرفه طراحی بنر

قیمت طراحی بنر

آموزش طراحی لوگو

آموزش لوگو

آآموزش طراحی لوگو حرفه ای

آموزش طراحی بنر

آموزش طراحی بنر تبلیغاتی

آموزش بنر

طرح لایه باز کارت ویزیت

کارت ویزیت لایه باز

دانلود کارت ویزیت

آموزش فتوشاپ pdf

طراحی جلد کتاب

طراحی جلد کتاب کودک

طراحی حرفه ای جلد کتاب

book cover design

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات آنلاین

تبلیغات

تبلیغات بنری آنلاین

تبلیغات

چاپ پارشمن

چاپ و تبلیغات

آخرین اخبار ورزشی

خبر ورزشی

اخبار ورزشی

اخبار ورزشی امروز

اخبار سینما

اخبار سینما ایران

اخبار سینما جهان

اخبار سینما هالیوود

مجله سینما ایران

خبر سینما

خبر سینما ایران

سئو سایت

سئو

سئو و بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

اخبار موسیقی

آخرین اخبار موسیقی

اخبار موسیقی ایران

طراحی گرافیک رضاگراف - طراحی بنر - طراحی بروشور - طراحی کاتالوگ