close
تبلیغات در اینترنت
آموزش های عمومی

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 109
 • کل نظرات : 4
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 94
 • بازديد ديروز : 5
 • بازديد کننده امروز : 5
 • بازديد کننده ديروز : 3
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 0
 • بازديد هفته : 119
 • بازديد ماه : 172
 • بازديد سال : 661
 • بازديد کلي : 2,653
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.81.150.27
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

چگونه دو لپ تاپ یا کامپیوتر را به صورت وایرلس شبکه و به بهم وصل کنیم؟

آیا برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدون استفاده از اینترنت ، اطلاعاتی را از یک کامپیوتر یا لپ تاپ ، به کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری انتقال دهید ؟ این کار معمولا از طریق اینترنت یا اتصال و انتقال فایل با دستگاه های جانبی مثل هارد اکسترنال و.. به سادگی امکان پذیر است ؛ اما اگر می خواهید این کار را به صورت بی سیم و بدون دسترسی به اینترنت و.. ، کاری که به شبکه کردن سیستم ها نیز معروف است ، انجام دهید ، شما را به مطالعه مطلب امروز انزل وب ، دعوت می کنیم.

اتصال و شکبه کردن دو لپ تاپ و کامپیوتر به صورت وایرلس برای انتقال فایل

How to Connect Two Computers or Laptops Wirelessly

اتصال شبکه دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وای فای به هم ، مثل تنظمیات مودم وایرلس و نحوه اتصال کامپیوتر به تلویزیون ، ساده است .در صورتی که سیستم های شما ، چه لپ تاپ و چه کامپیوتر ، به کارت شبکه وایرلس مجهز باشد ، می توانید از طریق برقراری ارتباط بی سیم میان دو کامپیوتر ، اطلاعات را جا به جا کنید.

شبکه ادهاک چیست؟

شبکه اد هاک (ad-hoc) ، یک شبکه بی سیم ( wireless ) موقت برای برقراری ارتباط است که معمولا وقتی امکان برقراری ارتباط با شبکه های ثابت وجود ندارد ( نظیر اتصال با سیم های LAN ) از آن استفاده میشود. زمانی که دو کامپیوتر به صورت وایرلس به هم متصل میشوند ، شبکه بی سیم peer-to-peer ad-hoc ایجاد میشود. شبکه های ad-hoc برای انتقال فایل ها در شرایط خاص هستند و بنابراین محدودیت هایی دارند . مثلا سرعت جا به جایی دیتا محدود است و یا این که شما نمی توانید بر سیگنال های این شبکه مانند شبکه های دیگر ، نظارت کنید؛ بنابراین لازم است که دو کامپیوتر یا لپ تاپ تا حد ممکن به هم نزدیک باشند و هر گونه تغییر در این فاصله ، اخلالاتی را در سیگنال دهی ایجاد می کند. به علاوه امنیت انتقال فایل ها از این طریق تضمین شده نمی باشد.

نحوه راه اندازی شبکه اد هاک برای شبکه کردن کامپیوتر و لپ تاپ با وایرلس

تصاویر این آموزش با ویندوز ۷ تهیه شده است ؛ با این حال می توانید از این آموزش برای ویندوز ۸ ، ۸٫۱ ، ویندوز ۱۰ و ویستا نیز استفاده کنید.

برای شروع کنترل پنل را باز کنید و روی Network and Sharing Center کلیک کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در قسمت بعدی که باز میشود ، Setup a new connection or network را انتخاب کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در پنجره بعدی که باز میشود ، صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Setup a wireless ad hoc (computer-to-computer) network را مشاهده کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در پنجره بعد برای شبکه کردن دو لپ تاپ با وایرلس و انتقال فایل به شما درباره ادهاک توضیح می دهد و همچنین گفته میشود که اگر به شبکه دیگری وصل هستید ، استفاده از شبکه ادهاک ممکن نیست. در همین مرحله Next را انتخاب کنید.

در مرحله بعد برای باید نام شبکه wifi و رمز را انتخاب کنید. برای تامین امنیت شبکه ادهاک ، تنها سه راه وجود دارد : بدون رمز ، WEP یا  WPA2-Personal که به صورت پیش فرض روی گزینه سوم ، یعنی WPA2-Personal تنظیم شده است.  next را بزنید . بعد از این مرحله ، پیغامی مبنی بر راه اندازی شبکه ادهاک مشاهده می کنید. همچنین گزینه ای تحت عنوان  Save this network ، مشابه با شکل زیر وجود دارد که اگر تیک مربوط به آن را نزنید ، شبکه راه اندازی شده به محض قطع شدن اتصال ، از بین میرود. اگر می خواهید از این شبکه مجددا استفاده کنید ، تیک این گزینه را بزنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

با انجام این مراحل ، شما توانسته اید اولین قسمت از راه اندازی شبکه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در Taskbar ویندوز ، بر آیکن وای فای کلیک کنید تا منو آن باز شود . بعد از کمی جست وجو ، اگر مراحل گفته شده را به خوبی انجام داده باشید قادر خواهید بود نام شبکه ای که تازه ساخته اید را در این لیست مشاهده کنید. روی نام شبکه ساخته شده کلیک کنید.

4How-to-Connect-Two-Computers-or-Laptops-Wirelessly

بعد از انتخاب شبکه ، رو به روی نام شبکه ، عبارت Waiting for users را مشاهده می کنید که بعد از مدن زمان کوتاهی ، دو سیستم شناسایی میشوند و قادر خواهید بود اطلاعات را منتقل کنید.

نحوه انتقال اطلاعات با شبکه ادهاک

برای انتقال اطلاعات سه حالت وجود دارد:

اگر هر دو سسیتم ، مجهز به ویندوز ۷ و بالاتر هستند ، می توانید از قابلیت homegroup استفاده کنید که انواع فایل ها از جمله فیلم و عکس ، با آن قابل انتقال هستند.

اگر میان سیستم ها ، برخی به ویستا یا XP  مجهز هستند ، باید تمامی کامپیوتر ها به یک workgroup متصل شوند و قابلیت های network discovery و به اشتراک گذاری فایل ، فعال باشد.

اگر سیستم عامل های مختلفی روی کامپیوتر یا لپ تاپ های شما نصب شده است ، تنها با به اشتراک گذاری فایل از طریق مجوز ها می توانید اطلاعات را منتقل کنید.  نکته مهم در این روش ، فعال بودن قابلیت file sharing در سیستم های عامل غیر ویندوز و تنظیم پسورد برای کامپیوتر هایی است که سیستم عامل آن ها ویندوز می باشد.

راه اندازی  Homegroup برای انتقال فایل به صورت وایرلس بین دو لپ تاپ و کامپیوتر

همان طور که گفته شد ، از Homegroup برای حالت اول اول استفاده می کنیم.  برای شروع کنترل پنل را باز کنید و HomeGroup را انتخاب نمایید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

اگر پیش از این کاربر دیگری به این اضافه شده باشد ، در لیست homegroup  مشابه شکل زیر نشان داده میشود و شما با کلیک روی Create a homegroup ، می توانید به این لیست بپیوندید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

سپس از شما نوع فایل هایی که می خواهید انتقال دهید پرسیده میشود . در مرحله بعد نیز پسورد homegroup را به شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

تمام این مراحل برای هر سیستم باید انجام شود و وقتی که تمامی کاربران به homegroup پیوستند ، می توانید از طریق Homegroup بخش اکسپلورر ویندوز ، فایلی که به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

به اشتراک گذاری و انتقال اطلاعات از طریق Workgroup

از این روش برای حالت دوم استفاده میشود . اگر می خواهید سیستم هایی با ویندوز ویستا یا XP را به ویندوز ۷ یا بالاتر وصل کنید ، باید در ویندوز ۷ تغییراتی را ایجاد کنید.

ابتدا Network and Sharing center را باز کنید و سپس روی شبکه وایرلسی که ساخته اید کلیک کنید. اگر در ادامه نام شبکه ای که ساخته اید ، Home را مطابق شکل زیر مشاهده کنید ، می توانید مطمئن شوید که راه اندازی شبکه هاک به خوبی انجام شده است.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

در مرحله بعد باید تمامی کامپیوتر ها در یک workgroup قرار بگیرند. به صورت پیش فرض همه ویندوز ها در یک workgroup به نام WORKGROUP قرار میگیرند. اما بهتر است که این مورد را چک کنید.

برای ویندوز XP ، در My Computer ، گزینه Properties را انتخاب کنید. زیر بخش System Properties ، روی تب Computer Name کلیک کنید و در صورت نیاز به تغییر نام ، Change را انتخاب کنید.

در ویندوز ویستا ، از منو Start  ، روی Computer راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. زیر بخش   omputer name, domain, and workgroup settings گزینه Change settings را انتخاب کنید و تغییرات را انجام دهید.

بعد از انجام این کار در ویندوز ۷ یا بالاتر ، از طریق بخش اکسپلورر ، Network را از منو سمت چپ انتخاب کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

مطابق با شکل بالا ، نواری حاوی پیغام Network discovery and file sharing are turned off. Network computers and devices are not visible. Click to change مشاهده می کنید. جلوتر بروید و روی Turn on network discovery and file sharing کلیک کنید.

زمانی که این کار را انجام دهید ، تمام کامپیوتر هایی را در شبکه ادهاک قرار گرفته اند مشاهده می کنید.  سپس بخش discovery and file sharing را روی تمامی سیستم ها on یا فعال کنید.

جهت فعال کردن این بخش در ویندوز های XP  و ویستا ، از آموزش های زیر استفاده کنید:

Enable File Sharing Windows XP

Enable File Sharing and Network Discovery Windows Vista

برای تنظیمات پیشرفته تر ، از طریق کنترل پنل وارد Network and Sharing Center شوید و گزینه Change advanced sharing settings را انتخاب کنید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

دقت کنید که باید به دنبال تنظیمات برای  Home  یا Work باشید.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

درباره بخش file and printer sharing قبلا صحبت کردیم .بخش Public folder sharing نیز برای تعیین مجوز دسترسی سایرین به فایل های عمومی سیستم ها می باشد.

نحوه اتصال دو کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت وایرلس

Media streaming برای انتقال محتوا از یک سیستم به سیستم دیگر است و تنظیمات File sharing connections نیز بهتر است به صورت پیش فرض باقی بماند.

Password protected sharing نیز برای وارد کردن نام کاربری و پسورد جهت استفاده از هر کامپیوتر است.

شبکه کردن دو کامپیوتر و لپ تاپ با وایرلس با سیستم عامل های مختلف

برای شبکه کردن و اتصال لپت تاپ و کامپیوتر با سیستم عامل ها مختلف ، همچنان لازم است از دو روش قبلی استفاده کنید ؛ با این تفاوت که نیاز است برای سیستم عامل های ویندوز ، قطعا یک پسورد جهت اتصال تعریف شود.

 

اگر می خواهید از سیستم عامل ویندوز به انواع مختلف OS نظیر OS X وصل شوید ، باید گزینه file sharing را در تمامی سیستم عامل های OS فعال کنید. به عنوان مثال برای مک ، وارد بخش System Preferences شوید و روی  Sharingیا File Sharing کلیک کنید. سپس فایل های دلخواه خود را به اشتراک بگذارید.

منبع : http://anzalweb.ir/

یکی از بزرگترین ضعف های سیستم عامل ویندوز، کند شدن و به وجود آمدن مشکلات عجیبی است که پس از استفاده طولانی مدت از سیستم ظاهر می شوند. همان طور که می دانید هرچه از زمان تعویض کردن ویندوز می گذرد، مشکلات ویندوز، ما را به فکر تعویض آن می اندازند. با تعویض ویندوز تمام فایل هایی که در درایو ویندوز هستند پاک می شوند و ما مجبوریم از تمام فایل ها و پوشه ها نسخه پشتیبان تهیه کنیم.

شاید نصب مجدد ویندوز را تنها راه حل این مشکلات بدانیم اما روش های دیگری هم برای تعمیر ویندوز وجود دارند. یکی از روش های خوب و ساده استفاده از قابلیت Reset PC در ویندوز ۱۰ است. برای استفاده از این قابلیت دو راه پیش رو دارید. نخست ریست کردن سیستم بدون حذف کردن اطلاعات و دیگری پاک کردن تمامی تنظیمات، نرم افزار ها و فایل ها. ترجیحا و در صورت امکان فایل های خود را از درایو ویندوز بردارید و در زمان ریست کردن گزینه ی دوم یعنی حذف تمام تنظیمات و فایل ها را انتخاب کنید. دلیل این امر وجود برخی نواقص و باگ ها در ویندوز ۱۰ است که پس از ریست کردن کاملا شما را آزرده خاطر می کنند. حال که از چند و چون ماجرا با خبر شده اید به سراغ مراحل آموزش می رویم.

برای این کار ابتدا :

۱- منوی استارت را باز کرده و بر روی گزینه ی Settings کلیک کنید.

۲- پنجره ای به نام Setting باز می شود. اگر از کاربران حرفه ای ویندوز نیستید خوب است بدانید اکثر تنظیمات اصلی ویندوز ۱۰ در این پنجره قرار دارند و دیگر نیاز خاصی به کنترل پنل احساس نمی شود. بهتر است به ادامه کار بپردازیم، در پایین همین صفحه و در سمت راست گزینه ای به نام Update & security وجود دارد، بر روی آن کلیک کنید تا به پنجره ی بعدی بروید.

۳- در پنجره ی بعدی چندین گزینه ی می بینید ولی فعلا به آن ها نیازی نداریم. به منوی سمت چپ نگاه کنید و در میان آن ها گزینه ی Recovery را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

۴- در صفحه بعدی دو گزینه پیش رو دارید، گزینه اول Reset This PC و گزینه ی دوم Advanced startup . در این قسمت با  Reset This PC سر و کار داریم. حال گزینه ی Get Started را انتخاب کنید تا پنجره ای جدید باز شود

۵- در این صفحه دو گزینه Keep my files و Remove everything یافت می شوند. همانطور که از نام این گزینه ها معلوم است گزینه ی اول برای نگه داشتن فایل ها و تنظیمات و گزینه ی دوم به معنی حذف فایل ها و تنظیمات هستند. بهتر است بدانید در صورت انتخاب گزینه ی اول باز هم نرم افزار هایی که خودتان نصب کرده اید پاک خواهند شد و فقط برنامه های دریافت شده از استور باقی می مانند.

۸- دقت کنید در صورت انتخاب گزینه ی دوم هشداری مبنی بر انتخاب درایوی که نیاز به پاکسازی دارد نمایان می شود. در این صورت گزینه ی اول را انتخاب کنید تا فقط درایوی که در آن ویندوز نصب است پاکسازی شود.

۹- پس از انتخاب هر یک از گزینه ها و اعمال تنظیمات دلخواه سیستم شما مجددا راه اندازی می شود و پس از زمانی طولانی به نصب دوباره و خودکار ویندوز می پردازد. پس از این شما قادر به استفاده از سیستم خود خواهید بود.

توجه : در هنگام انتخاب گزینه ها دقت کنید تا دچار اشتباه نشوید

نظر شما چیست؟ آیا تعمیر ویندوز را به تعویض آن ترجیح می دهید؟

 

منبع : http://winphone.ir/

 

حتما بسیاری از شما هم از ویندوز دیفندر به جای آنتی ویروس های مختلف بر روی ویندوز خود استفاده میکنید. ویندوز دیفندر ویندوز ۱۰ به دلیل یکپارچگی با سیستم عامل، کمترین استفاده را از منابع سیستم می برد و باعث کندی سیستم نمی شود. در کنار این ویژگی خوب، به نسبت دیگر آنتی ویروس ها عملکرد متعادلی را در مورد فایل ها دارد.

 

ویندوز دیفندر، بهتری آنتی ویروس برای کاربران معمولی ویندوز است. چرا که این نوع کاربران اطلاعات سازمانی ندارند و ویروس خاصی متوجه آن ها نیست و تنها ویروس های پیش پا افتاده و عادی که در میان دستگاه ها پخش می شوند وارد سیستم آن ها می شود. در این میان، ویندوز دیفندر به خوبی این فایل های مخرب را شناسایی و حذف می کند. همچنین پشتیبانی مایکروسافت از این انتی ویروس بومی، در جای خود بسیار امیدوار کننده است.

اکثر کاربران ایرانی، یک یا چند فایل کرک بر روی رایانه خود دارند و همیشه آن ها را از آنتی ویروس مخفی می کنند و دلیل آن بسیار روشن است: آنتی ویروس فایل های کرک را مخرب شناسایی می کند. البته در برخی موارد، بعضی فایل هایی که توسط خود کاربر ساخته شد اند نیز، توسط آنتی ویروس به صورت یک فایل مخرف شناسایی می شوند. به همین دلیل، کاربران همیشه به دنبال راهی برای نگاه داشنت این فایل ها و آنتی ویروس در کنار یک دیگر هستند.

پس برای این کار چه باید کرد؟

قدم اول: منوی استارت سیستم خود را باز کنید و در پایین و سمت چپ آن، بر روی “Settings” کلیک کنید تا صفحه تنظیمات سیستم باز شود. سپس بر روی قسمت “Update & Security” کلیک کنید تا وارد تنظیمات به روز رسانی شوید.

how to excluse a file in windows defender 1

قدم دوم: در سربرگ های سمت چپ، وارد بخش “Windows Defender” شوید و به پایین اسکرول کنید و در زیرشاخه های موجود در بخش “Exclusions”، گزینه “Add an Exclusion” را انتخاب کنید.

how to excluse a file in windows defender 2

در صفحه باز شده شما سه قسمت می بینید که به توضیح هر کدام می پردازیم:

 • Files And Folders
 • File Types
 • Processes

how to excluse a file in windows defender 3

Files and Folders: در این بخش، شما می توانید به راحتی یک فولدر، فایل، و یا حتی درایو را در لیست فایل های مورد اعتماد ویندوز دیفندر قرار دهید.

File Types: در این بخش، شما اسم و فرمت یک فایل را می نویسید و به سادگی آن فایل مورد اعتماد ویندوز دیفندر واقع می شود و هیچ گاه آن را اسکن نمی کند.

Processes: در این بخش شما می توانید یک فعالیت را در سیستم خود مورد اعتماد کنید. بدین شکل که یک فایل را در این لیست قرار می دهید و هرگاه آن فایل را باز کردید، تمامی فایل های مرتبط با آن که در کنار آن فعال می شوند هم مورد اعتماد هستند و یا می توانید در این بخش سایت ها را مورد اعتماد واقع کنید.

ویندوز دیفندر، بهترین آنتی ویروس رایگانی است که برای سیستم های کاربران عادی پیشنهاد می شود زیرا عملکرد متعادلی دارد و به خوبی از سیستم شما محافظت می کند.

منبع : http://winphone.ir/

درباره ما

 • طراحی بنر
 • طراحی بنر آنلاین
 • طراحی بنر ارزان
 • طراحی بنر حرفه ای
 • طراحی بنر تبلیغاتی
 • بنر
 • طراحی بنر
 • طراحی بنر آنلاین
 • طراحی بنر ارزان
 • طراحی بنر حرفه ای
 • طراحی بنر تبلیغاتی
 • بنر
 • طراحی لوگو
 • طراحی آرم
 • طراحی آرم شرکت
 • طراحی لوگو حرفه ای
 • طراحی بنر
 • طراحی بنر آنلاین
 • طراحی بنر ارزان
 • طراحی بنر حرفه ای
 • طراحی بنر تبلیغاتی
 • بنر
 • طراحی لوگو
 • طراحی آرم
 • طراحی آرم شرکت
 • طراحی لوگو حرفه ای
 • طراحی لوگو
 • طراحی آرم
 • طراحی آرم شرکت
 • طراحی لوگو حرفه ای
 • طراحی کاور
 • طراحی کاور آهنگ
 • کاور آهنگ
 • طراحی کاور رپ
 • طراحی کاور
 • طراحی کاور آهنگ
 • کاور آهنگ
 • طراحی کاور رپ
 • طراحی کاور
 • طراحی کاور آهنگ
 • کاور آهنگ
 • طراحی کاور رپ
 • طراحی هدر سایت
 • هدر سایت
 • طراحی هدر
 • طراحی بنر گیف
 • بنر گیف
 • خرید آپارتمان در کرج
 • خرید آپارتمان در تهران
 • فروش زمین
 • فروش زمین کرج
 • Tasarım
 • tasarım nedir
 • tasarım yapma
 • grafik tasarım
 • logo tasarım
 • ابزار گرافیک
 • سایت گرافیک
 • تعرفه طراحی بنر
 • تعرفه طراحی لوگو
 • تعرفه طراحی بنر
 • تعرفه طراحی لوگو
 • قیمت طراحی بنر
 • تعرفه طراحی لوگو 97
 • تعرفه طراحی بنر
 • تعرفه طراحی لوگو
 • قیمت طراحی بنر
 • تعرفه طراحی لوگو 97
 • طراحی کارت ویزیت
 • چاپ کارت ویزیت
 • طراحی موشن گرافیک
 • تولید موشن گرافیک
 • ساخت موشن گرافیک
 • آموزش طراحی لوگو
 • کتاب آموزش طراحی لوگو
 • فیلم آموزش طراحی لوگو
 • آموزش طراحی بنر
 • آموزش طراحی بنر برای چاپ
 • آموزش طراحی بنر چاپی در فتوشاپ
 • آموزش طراحی لوگو
 • کتاب آموزش طراحی لوگو
 • فیلم آموزش طراحی لوگو
 • آموزش طراحی بنر
 • آموزش طراحی بنر برای چاپ
 • آموزش طراحی بنر چاپی در فتوشاپ
 • طراحی گرافیک رضاگراف - طراحی بنر - طراحی بروشور - طراحی کاتالوگ